Ekhynos

Ekhynos, bądź też wschodnie Olock'hame, znane jest głównie z dość wyraźnej polityki militarnej. Początki rozwoju sił zbrojnych tego kraju, sięgają aż do wybuchu wojny domowej w królestwie Olock'hame. Ludzie zamieszkujący wschodnią część królestwa, od zawsze szczycili się dobrymi manierami i wysokim poziomem szkolnictwa. Nigdy jednak nie mogli cieszyć się uznaniem wśród innej części królestwa. Monarchowie i reszta mieszkańców wyższej kasty, mieszkała głównie na zachodzie królestwa, w ówczesnej stolicy Wemersbach. Poskutkowało to tym, że zachodnia część kraju była uważana za swego rodzaju prowincję roboczą. Z czasem ludzie przytłoczeni ubóstwem i przepracowaniem, aby móc dostarczyć swoich dóbr dla bogaczy, zaczęli wzniecać bunty. Ostatecznie doprowadziło to do wybuchu wojny domowej i podziału królestwa. Behobes mocno na tym ucierpiało, więc rozpoczęło podboje innych królestw, co zauważyli mieszkańcy wschodu. Chcąc powstrzymać rozwój herezji, jaką rozprzestrzeniały władze Behobes, władcy i ludzie Ekhynos postanowili stanąć do boju. Niestety żadne z królestw nie zauważyło, iż zatraca się w swojej walce, krzywdząc nie tylko inne regiony, ale także samych siebie.
Królestwo ma bardzo rozwiniętą nie tylko oświatę, ale także przemysł. Ze względu na duży procent populacji ludzi inżynierów, rozbudował się tu także przemysł high-tech, co zdecydowanie jest cechą dającą przewagę Ekhynos, nad innymi królestwami. Poprzez liczne i skuteczne podboje, królestwo przejęło wiele bogactw i fachowców z innych regionów, a także rozwinęło handel.
W granicach królestwa mieści się wiele krain i kultur. Z tego powodu, w Ekhynos znajdziemy wszystkie możliwe rasy, oprócz atlantów. Niestety taka różnorodność etniczna i wyznaniowa powoduje podziały wśród tutejszych ludów. Na północy znajdziemy głównie magów i satyrów. Nieco bliżej stolicy w Taliemi, osiedliło się wielu wampirów i żywiołaków, jeśli jednak powędrujemy w górę rzeki Ariari, spotkamy wszelkiego rodzaju leśne duchy. Na dawnych ziemiach Vertfolque, mieszka wiele ludzi, elfów i polimorfów. Ci pierwsi zajmują także całe południe królestwa, wraz z nielicznymi jednostkami aniołów i demonów.
Rodem z najkrótszą historią, liczącą zaledwie dwa pokolenia, jest bezsprzecznie Insidiae. Rządzący obecnie Lester, czterdziestoletni czarodziej o niebywałej urodzie, odziedziczył koronę po ojcu - pierwszym swego nazwiska, wybranym przez lud podczas wolnej elekcji. Z tego powodu, przekonany o tym, jak łatwo odebrać komuś władzę, rządzi ostrożnie, słuchając potrzeb i opinii poddanych. Trwający wciąż otwarty konflikt z Behobes daje jednak o sobie znać, nierzadko prowokując Lestera do impulsywnych, skutkujących agresywnym podbojem nowych miast, działań, przez które cierpi jego opinia publiczna. W swym krótkim jak na maga życiu doczekał się trójki potomstwa, rozsianego obecnie po akademiach magicznych na terenie całego kontynentu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz