Terpheux




Zwane krainą odosobnienia Terpheux jest bardzo tajemniczym, pod względem historycznym, jak i kulturowym, krajem. Od reszty kontynentu region ten oddziela najwyższe pasmo górskie - Hemat. Rzeźba terenu jest bardzo zróżnicowana, od wysokich skalistych gór na północy, przez wyżynne tereny w środkowej części kraju, po rozległe nizinne, a miejscami depresyjne równiny na południu. Stolicą Terpheux jest miasto Amilieu, położone nad rzeką Rwizi. 
Ze względu na dzikość regionu, osadnictwo rozwinęło się tylko wzdłuż linii brzegowej, rzek i głównych szlaków handlowych. Miasta cechują się nadzwyczajną gęstością i przepychem. Flora regionu jest tak samo różnorodna, jak i rzeźba. Dzięki ciepłym prądom morskim i żyznym glebom południowo-zachodnia część kraju jest bogata w roślinność dającą pożywienie. Ten unikalny mikroklimat wpływa na rozwój gatunków regionalnych, nietypowych dla innych części Roanoke, co poskutkowało postępem handlu i wzbogaceniem się Terpheux.
Gdyby nie szlaki handlowe, ziemie półwyspu zamieszkiwałyby jedynie ludy satyrów i elfów. Jednakże wraz z wędrującymi kupcami, do Terpheux przybyli ludzie z północy, wampiry ze wschodu i magowie drogą morską. Jednak zanim się osiedlili, musieli uporać się z obecnością licznych południc i korredów, które wciąż okazjonalnie nękają mieszkańców.
Państwem od lat twardą ręką rządzi anielski ród Acedia. I choć nigdy nie narzekano na prowadzoną przez nich politykę, po śmierci królowej Amalthei i wtargnięciu na tron nieznanej nikomu Ursuli, Terpheux stało się wyjątkowo niebezpieczną krainą. Wiedźma zdetronizowała i wygnała młodego księcia, Sorena Emrysa Acedię, zastępując go własnym, niekompetentnym księciem, błądzącym w monarchicznej plątaninie niczym dziecko we mgle. Król Lionel, omamiony wyjątkowo silnym zaklęciem, nie jest w stanie samemu przejąć władzy nad państwem, pozostawiając życie poddanych niemoralnej dyktatorce. Z braku męskiego potomka najbardziej obiecującym władcą okazuje się osiemnastoletnia Zurie Acedia, która nieszczególnie cieszy się jednak na myśl o przywdzianiu korony i poślubieniu starszego szlachcica. Herbem rodu jest złoty kruk na purpurowym tle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz